Nádherné súboje prebiehajúce v priebehu podujatia TODOS Cena Slovenska 2019, ktoré bolo zároveň predposledným v rámci seriálu Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2019, odhalili prvých tohtoročných majstrov.

Fanúšikovia pretekov automobilov do vrchu mohli v priebehu prvého septembrového víkendu sledovať na Pezinskej Babe poriadne napínavé preteky. Tie pre nich pripravil organizátor, AST PRESSKAM spoločne s Jung Sport line a generálnym partnerom podujatia, spoločnosťou TODOS. Už tu v úvode treba povedať, že organizačný tím sa s prípravou, ale aj priebehom pretekov poriadne vyhral a to aj napriek faktu, že na prípravu mal iba tri mesiace. Počas piatka až nedele (6. – 8.9.2019) fungovalo všetko naozaj na vysokej úrovni. Či už to bolo počiatočným administratívnym, či technickým preberaním, cez prípravu depa pretekárskych strojov, samotný priebeh pretekov, až po záverečné dôstojné vyhlásenie a ocenenie najlepších pretekárov. A to v tom organizátorom nezabránili ani vrtochy počasia, pri ktorých museli všetci prítomní bojovať so silným dažďom. Ten ustal v podstate po oba dva dni až pred samotnými súťažnými jazdami. Dokonca sa zdalo, akoby aj nebesá mali záujem organizátorom pomáhať.

„To počasie nás počas víkendu naozaj trochu potrápilo, ale zvládli sme všetko. Hlavne sme radi, že sa nám podarilo v rekordne krátkom čase pripraviť celé podujatie. Musím ale povedať, že to bol extrém,  získať urýchlene všetky povolenia, opraviť cestu a zvodidlá, pripraviť Paddock. Samozrejme bez dobrého tímu ľudí a podpory partnerov by to určite nešlo. Preto moja vďaka patrí spoločnosti TODOS, Jung Sport line, ale aj všetkým ďalším partnerom, členom nášho tímu, priateľom, ktorí rovnako pomáhali ako sa dalo. A zabudnúť samozrejme nemôžem ani na jazdcov a divákov, ktorí na preteky prišli povzbudzovať aj napriek nie celkom dobrému počasiu,“ povedal Tomáš Liedl, predseda organizačného výboru TODOS Cena Slovenska 2019.

Pri pohľade na dvanáste a trináste kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2019, ktoré sa konali v dňoch 6. – 8.9.2019 treba jednoznačne konštatovať, že oba dva pretekárske dni 5100 metrov dlhú trať zdolal najlepšie jazdec slovenského L Racing Teamu Věroslav Cvrček so Škodou Fabia S2000. Okrem dvojitého víťazstva sa však Věro mohol už na Pezinskej Babe v predstihu spoločne so slovenským L Racing Teamom tešiť z obhajoby slovenského absolútneho kopcového majstra. Okrem tohto ocenenia si zabezpečil aj majstrovský titul v kategórii I., ale aj triede E1+2000.

Ďalší jazdec, ktorí z Pezinskej Baby mohol odchádzať spokojný je Peter Jureňa a Evo Sport Team. Jureňa si tak do svojho životopisu môže dopísať dve víťazstvá v skupine N a triede N+2000 na TODOS Cena Slovenska 2019, ale rovnako aj v jeho prípade už X-tý majstrovský titul, v skupine N a triede N+2000.

V prípade Denisa Pavlíka prišlo na Pezinskej Babe v predstihu k vytúženému zisku titulu v skupine A, ako aj v triede A-2000. L Racing Team sa tak môže tešiť v poradí už z druhého majstrovského titulu tohtoročnej sezóny.

A aj v triede E1-1600 bol tohtoročný majster jasný, dokonca už v sobotu, keď titul získal Mojmír Čambal a RS Team, ktorý reprezentuje.

Netušíme, či niekto pred štartom podujatia TODOS Cena Slovenska 2019 vôbec tušil, že po dvojici pretekov, ktoré sme na Pezinskej Babe mohli v priebehu víkendu sledovať, bude mať Slovenská asociácia motoristického športu toľko majstrov Slovenska. A to aj vďaka nepriaznivému počasie, ktoré nad Pezinskou Babou vládlo. O ostatných sa rozhodne už o tri týždne v rámci posledného kola šampionátu, ktoré sa bude konať na Ostrej Lúke neďaleko Zvolena.

Skôr ako sa dostaneme k záverečnému hodnoteniu podujatia TODOS Cena Slovenska 2019 si poďme ešte pripomenúť, ako dopadla dvojica pretekov, ktoré sa na Pezinskej Babe konali.

V absolútnom poradí oboch pretekárskych dní sme mali možnosť v rámci prvých troch miest absolútneho poradia sledovať rovnakú trojicu jazdcov, pričom víťazstvo bral Věroslav Cvrček, druhé miesto patrilo Igorovi Drotárovi a tretie Rakúšanovi Andreasovi Stollnerbergerovi. V sobotu spomínanú trojicu na štvrtom mieste doplnil Fero Ančík a na piatom Peter Jureňa. V nedeľu bral štvrté miesto Stano Buzalka a piate Martin Juhás.

Poďme však na záverečné hodnotenie podujatia TODOS Cena Slovenska 2019. Ešte predtým, ako dáme záverečné slovo riaditeľovi podujatia, povedzme si ako hodnotili TODOS Cenu Slovenska 2019 niektorí z jazdcov.

Igor Drotár: „Z pohľadu jazdca môžem povedať, že na organizácii som nenašiel jedinú chybičku. Práve naopak, rád by som pochválil organizátorov, ktorí naozaj urobili všetko preto, aby to bolo čo najlepšie. Práve som sa dozvedel, že nový organizátor, ktorý sa tu teraz prezentoval mal na prípravu podujatia iba tri mesiace. Musím teda povedať, že v tom prípade by som všetku chválu vynásobil niekoľkokrát.“

Mojmír Čambal: „Organizátor podľa mňa zvládol prípravy aj preteky absolútne perfektne. Podarilo sa navyše opraviť aj výtlky na ceste, trať bola zjazdná pre všetky autá, časový harmonogram bol dodržaný a myslím, že nám nič nechýbalo.“

Véroslav Cvrček: „Podujatie bolo fakt super pripravené. Vôbec by som nepovedal, že na prípravu bolo menej času ako inokedy, fakt bolo všetko super. Tunajšia trať až doteraz nepatrila medzi moje obľúbené, ale už sa to mení. Je neskutočne pekná, technická, rýchla. Určite má európsku úroveň.“

Hodnotenia jazdcov boli naozaj vynikajúce a tak nám do úplného záveru chýba ešte hodnotenie riaditeľa podujatia Viliama Liedla: „Počasie si človek nevyberie a to nás trochu potrápilo. Aj keď ja ako jazdec napríklad mám rád vodu, no sú aj takí ktorí ju nemusia. Skôr mi bolo ľúto organizátorov okolo trate, ktorí si užili poriadnu sprchu. Napriek tomu všetkému som spokojný, jazdci boli disciplinovaní, nemali sme ani žiadne veľké nehody a z čoho som naozaj najšťastnejší som že sa nikomu nič nestalo. Hlavné je zdravie, plechy a zvodidlá sa vždy opravia. Z môjho pohľadu spokojnosť.“

Toľko hodnotenia jazdcov, či riaditeľa podujatia. Samozrejme ďalšie hodnotenia, tie ktoré môžu, ale aj nemusia posunúť prípravy ďalších ročníkov pretekov automobilov do vrchu na Pezinskej Babe majú v rukách ďalší činovníci. Snáď aj im sa príprava a priebeh podujatia pozdával a o rok sa opäť na Pezinskej Babe všetci spoločne stretneme.

Miro Majláth
tlačový tajomník TODOS Cena Slovenska 2019

          


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *