Posledný deň prihlasovania na podujatie TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 priniesol už prvé veľké prekvapenie. Tým prekvapením je účasť dvojice talianskych jazdcov, Fausto Bormolini a Renzo Napione.

Nádherné súboje, ktoré táto dvojica jazdcov už dlhé roky predvádza nielen v rámci seriálu FIA European Hill Climb Championship, ale aj v rámci niektorých národných šampionátov pretekov automobilov do vrchu. Pamätníci si iste spomínajú na súboje, ktoré taliani zvádzali v minulosti s jazdcami ako Slovák Jaro Krajči, Maďar László Szász, inými Talianmi, ale aj s mnohými ďalšími jazdcami z celej Európy. Teraz sa táto dvojica, ktorú spoločne s fanúšikmi pretekov automobilov do vrchu sledujeme už takmer dvadsať rokov, vracia na miesto činu. Práve trať na Pezinskej Babe bola totiž prvou slovenskou, kde sa slovenským fanúšikom spomínaná dvojica predstavila.  A že to nebolo to predstavenie len také nejaké dokazuje aj fakt, že takmer vždy bojovali talianski jazdci o pódiové umiestnenia. V roku 2006 dokonca Fausto Bormolini stál na Pezinskej Babe na najvyššom stupienku pre absolútneho víťaza, pričom vtedy to bolo v spolupráci s formulou Lola Cosworth F3000.

Aktuálne na podujatí TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 odštartujú obaja na vozidlách Reynard K02, pričom bojovať budú o body v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2020.

Prvé prekvapenie dnešného dňa, ktoré mimo iné bolo veľmi pekné, máme za sebou. Veríme, že takýchto pekných prekvapení sa do dnešnej polnoci, kedy končí prihlasovanie na TODOS Cenu Slovenska, dožijeme ešte niekoľko.

Miro Majláth
tlačový tajomník
TODOS Cena Slovenska 2020


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *