Do uzávierky prihlášok na podujatie TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 ostáva už iba desať dní.

AZ Car Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2020 štartujú už o dva týždne úvodným podujatím na Pezinskej Babe. Ako sme vás už v predchádzajúcich správach informovali, Zvláštne ustanovenia k podujatiu TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 boli schválené a zverejnené začiatkom mesiaca august 2020, pričom podujatie prítomní jazdci budú mať možnosť bojovať o body v nasledujúcich majstrovstvách. V prvom rade si na Pezinskej Babe zmerajú svoje sily účastníci Majstrovstiev Zóny strednej Európy PAV historických automobilov. V rámci národných šampionátov sa na tunajšej trati predstavia aj pretekári bojujúci o body v rámci AZ Car Majstrovstiev Slovenska PAV, ale aj Majstrovstiev Poľska PAV, či Majstrovstiev Slovenska PAV historických automobilov. Bokom neostanú ani účastníci bojujúci v rámci Slovenského kopcového pohára, či Slovenskej trofeje PAV pravidelnosti a samozrejme pretekov sa môžu súťažiaci zúčastniť aj v rámci Voľných medzinárodných pretekov.

Zároveň so zverejnením Zvláštnych ustanovení bolo spustené aj prihlasovanie súťažiacich. Ten sa už postupne zapĺňa, pričom už dnes zoznam prihlásených obsahuje mená jazdcov z celkovo piatich európskych krajín. Radi by sme však všetkým, ktorí majú záujem na Pezinskej Babe súťažiť pripomenuli, že prihlasovanie na TODOS Cenu Slovenska 2020 končí už o desať dní.

„Čo sa týka organizácie, prípravy sú už dávno v plnom prúde. Pripravujeme všetko čo sa dá v okolí trate, ale aj v servisnom depe, ktoré už tradične nájde svoje miesto v paddocku umiestnenom v bývalom kameňolome pod Pezinskou Babou. Samozrejme, niektoré práce sa aj kvôli bežnej premávke nedajú robiť v predstihu, ale všetko čo sa dá urobiť a zabezpečiť v predstihu pripravujeme. Som rád, že po minuloročnej organizácii týchto pretekov, ich môžeme pripraviť aj tento rok a pevne verím, že všetci budú spokojní,“ povedal predseda organizačného výboru TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020, Tomáš Liedl.

Pripomíname, že podujatie sa bude konať v dňoch 5. – 6.9.2020 z dôvodu vládnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 bez prítomnosti divákov. Tí však o športový zážitok nebudú vôbec ochudobnený, keďže organizátor pripravuje livestream z pretekov.

Miro Majláth
tlačový tajomník
TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *