Podujatie TODOS Cena Slovenska 2019 odštartovalo aj v nedeľu, pričom pretekárov už od rána opäť vítal poriadne výdatný dážď.

Trináste kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2019, ktoré sa koná v rámci druhého dňa podujatia TODOS Cena Slovenska 2019 malo v nedeľu dopoludnia v pláne absolvovať dvojicu tréningových jázd. Rovnako ako v sobotu, aj v nedeľu, privítalo všetkých zúčastnených jazdcov daždivé počasie a poriadne premočená trať. Napriek tomu tréning absolvovali všetci jazdci a tak do dnešnej dvojice súťažných jázd odštartuje presne 50 jazdcov.

Vráťme sa však ešte na chvíľu k spomínaným tréningom. Tie absolvovali všetci jazdci bez akýchkoľvek problémov, pričom v nich bol najrýchlejší nestarnúci Igor Drotár na Škode Fabia R5 DTRi, pred Stanom Buzalkom na Mitsubishi a trojicu najrýchlejších uzatváral Rakúšan Andreas Stollnberger na Dalare. Štvrtým najrýchlejším časom sa opäť blysol Matej Demeter na Citroëne Saxo a piaty bol Patrik Purš na Honde Civic.

Štart prvej súťažnej jazdy je plánovaný na 13:00 hodinu. Tá by sa už podľa najnovšieho vývoja počasia bude konať bez dažďa. Jazdci však musia aj naďalej počítať s mokrou vozovkou.

Miro Majláth
tlačový tajomník TODOS Cena Slovenska 2019

 


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *