Preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe boli v tomto roku pôvodným organizátorom zrušené. Zdalo sa, že legendárna trať, ktorá bola v minulosti mnohokrát zaradená aj do seriálu európskych majstrovstiev, ostane v roku 2019 opustená.

Ako sa však hovorí „nikdy nie je všetkým dňom koniec“ a tak nakoniec padlo rozhodnutie, že preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe predsa len v tomto roku budú, aj keď v náhradnom termíne. Napriek faktu, že na prípravu ostávali iba štyri mesiace, čo je aj medzi bratmi naozaj málo času, organizácie pretekov sa ale ujal po dlhej, desaťročnej pauze AST PRESSKAM. Práve ľudia okolo rodiny Liedlovej už v minulosti dokázali, že ak treba, dokážu aj nemožné. A presne v tomto štýle začali pripravovať aj tohtoročné preteky, ktoré dostali názov TODOS Cena Slovenska 2019.

Samozrejme prvou úlohou bolo zabezpečiť všetky potrebné povolenia na usporiadanie pretekov. Po tom čo sa toto podarilo, že boli vydané Zvláštne ustanovenia k podujatiu. O pár dní neskôr bola spustená aj webová stránka www.astpresskam.sk, kde nájdete nielen spomínané dokumenty, ale aj odkaz na prihlášku, ktorú majú možnosť záujemcovia o pretekanie vyplniť na adrese http://www.sams-asn.sk/prihlaska0.php?idpr=109&xx=9481_941.

Pri pohľade na zaradenie podujatia, toto je zaradené do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch historických automobilov do vrchu, Slovenského kopcového pohára, Slovenskej trofeje pretekov automobilov do vrchu pravidelnosti a voľných pretekov. Samozrejme sa bude konať o dvoj preteky, ako je to na slovenských kopcoch už dlhé roky zvykom a zároveň sa všetko bude diať podľa predpisov Slovenskej asociácie motoristického športu, pod ktorého drobnohľadom sa podujatie TODOS Cena Slovenska 2019 bude konať.

Veríme, že naša správa potešila nielen všetkých pretekárov, ale fanúšikov pretekov automobilov do vrchu, ktorých sa každoročne na Pezinskej Babe zúčastňovalo vždy ohromné množstvo. A rovnako tomu bude aj v tomto roku v dňoch 7. – 8.9.2019.

Miro Majláth
tlačový tajomník TODOS Cena Slovenska 2019


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *